Автор Тема: Монтаж на парктроник  (Прочетена 8566 пъти)

градско чедо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
  • KIA Sportage JE 2.0 CRDI 4WD
Re: Монтаж на парктроник
« Отговор #15 -: Юни 11, 2021, 10:31:30 am »
Привет
"оказа се стиропор /мисля?/, който не знаех, че се слага в броните" за това ти бях писал, но "не слушаш", колега. Ето тук "Точно както ти е писал и Pikanto - сваляш задната броня и абсорбатора под нея за да сложиш датчиците и да си подведеш кабелите".
Нямам никаква идея какво си направил за багажната врата.
А шофьорския сенник - явно е често срещано. И моя е така. Захванат е с велкро лента за тавана (така го купих). По китайските сайтове има сенници. Отдавна се каня да си купя, но още не съм го направил.
Ако намериш в БГ - пиши ми.
Поздрави

NikPop

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Sportage 2.0,141, бензин, 2009
Re: Монтаж на парктроник
« Отговор #16 -: Юни 11, 2021, 07:30:21 pm »
Не е до ,,слушане'', колега, просто думата ,,абсорбатор'' мисля, че не е точна, поне аз не я възприех като това, което намерих в бронята. Но ако този термин се е наложил, няма страшно. Важното е, че парктроникът работи! Иначе се справих и с бравата на багажника, вероятно съм я повредил малко при едно яко хлопване, но подложих три шайби /които произведох от пластмаса/ между нея и вратата, за да излезе малко напред, тъй като установих, че това е единствения начин за реглаж. Сега се затваря сама при пускане, няма луфт и лампите на таблото и в багажника гаснат. Между другото нова брава струва 93 лв., така че когато старата се предаде съвсем ще бъде сменена. За сенника е било фабричен дефект, но моята кола не е от тази серия. Продавали само дръжката и се сменяло сравнително евтино, но вече не може да се намери, а целият сенник е много скъп, така че тази идея с велкрото ще се изпробва. Е, вече е време да натоварвам такъмите и киата да се заеме с основната работа, за която е купена- риболов по реки и язовири.
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 07:38:43 pm от NikPop »

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Монтаж на парктроник
« Отговор #17 -: Юни 11, 2021, 11:37:54 pm »
Не е стиропор, а полиуретанова пяна.