Автор Тема: Съединителя отделя ниско на 1см от пода  (Прочетена 14666 пъти)

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте,

Горд нов собственик съм на Киа Сеед, 2012г модел JD 1.6 ЦРДИ 128кс, колата е купена от Киа България, на 75000км със сервизна история, но има много страннен проблем.

Съдинителя отделя на 1см от пода буквално, няма проблем със скоростите влизат леко без усилие, не боксува при рязко подавне на газ. Взел съм горна и долна помпа и мисля да ги сменя, друг вариан за които се сещам е притискателя да е заминал, но ми излежда мега странно на кола на 75000км да и замине притискателя.... Някакви съвети или препоръки какво да търся като проблем ?

Предварително Благодаря.

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #1 -: Юли 14, 2021, 09:15:35 am »
Проблема е открит, горната помпа на съединителя има празен ход от 1см, който се дължи на факта, че пластмасата която се захваща за педала се изяжда от триенето, това им е дефект ако някой се сблъска с подобен проблем, кажете на майстора да провери първо това преди да се засили да ви сваля скоростите, при мен 2ма майсотра се засилиха за съединител, докато един колега в форума на хюндай не ме светна.

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #2 -: Юли 14, 2021, 01:20:25 pm »
Евала колега че не чакаш само отговор, но и споделяш!
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #3 -: Юли 14, 2021, 02:57:31 pm »
Това е проблем и при Спортиджа, не знаех, че и при сийда го има, явно помпите са подобни.В руските форуми споделят, че сменят само пръта, ама тук май го няма като резервна част.

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #4 -: Юли 15, 2021, 09:18:52 am »
Помпата е една и съща на всички мотори от U Серията 1.1-1.7 ЦРДИ от 2012 до 2018г. така че е нормално да го има този проблем. Въпроса е защо е толкова недомислено и не е имало акция да сменят помпата... Все тая де живи и здрави, просто е хубаво и майсторите да го знаят, че иначе ни дерат като агнета напълно ненужно.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #5 -: Юли 15, 2021, 10:13:55 am »
xares, и от мен поздравление, че описа проблема и решението му.
За разлика от разни мрънкала, които се оплакват, че форума не бил активен и след това никога повече не влизат тук (освен ако пак не им се счупят колите).
Поклон!

vasko_5

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #6 -: Декември 19, 2021, 05:02:09 pm »
Препоръчайте  майстор в София, който подменя пластмасовия накрайник с метален.

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #7 -: Юли 13, 2022, 07:30:32 pm »
Проблема е открит, горната помпа на съединителя има празен ход от 1см, който се дължи на факта, че пластмасата която се захваща за педала се изяжда от триенето, това им е дефект ако някой се сблъска с подобен проблем, кажете на майстора да провери първо това преди да се засили да ви сваля скоростите, при мен 2ма майсотра се засилиха за съединител, докато един колега в форума на хюндай не ме светна.
Абсолютно същия проблем, взех си кия сиид преди месец, 2012 година 1.6 црди 90 коня. И всички ми говорят съединителя, но скоростите си влизат няма боксуване. Даже в кия ми каза оооо съединителя е. Благодаря много колега. Ще почерпя.
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #8 -: Септември 23, 2022, 08:15:46 am »
Забелязах същия проблем само че съм бензин,дали помпите са еднакви.

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2022, 11:21:45 pm »
Да споделя нещо, че ми е дотегнало от майстори и майсторчета. Съединителя ми отделя на 1 см в началото. Колата е купена преди 3-4 месец.Днес закарах колата на сервиз. Тоя почна да натиака съединителя и малко се променя звука. Като се натисне. И без да гледат какво е почнаха да ми говорят щом няма маховик, начи е скоростна кутия. Почна едно говорене едно чудо. Направо ме изумяват тия сервизи. 😑😑😑😑 а съм я закарал да видят съединител или горна помпа е, за да сменят. И колата е в сервиза ще видим какво ще кажат.
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2022, 08:59:34 am »
Колегите по горе са описали проблема, предполагам и при теб е така. Аз не бих си оставил колата в този сервиз. Успех.

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2022, 05:07:56 pm »
Съединителя сменен. Ето клип от сервиза. Майстора казва в клипа скоростната кутия че е добре. И маслото от скоростната кутия доста черно.
https://vimeo.com/760771001

Колата е в Испания съединител luk плюс смяна на масло на скоростна кутия. 435 евро.
« Последна редакция: Октомври 16, 2022, 05:11:35 pm от ninchev13 »
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

Soul71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Съединителя отделя ниско на 1см от пода
« Отговор #12 -: Юни 26, 2023, 01:50:40 pm »
Проблема е открит, горната помпа на съединителя има празен ход от 1см, който се дължи на факта, че пластмасата която се захваща за педала се изяжда от триенето, това им е дефект ако някой се сблъска с подобен проблем, кажете на майстора да провери първо това преди да се засили да ви сваля скоростите, при мен 2ма майсотра се засилиха за съединител, докато един колега в форума на хюндай не ме светна.
Здравейте
Можете ли да ми снимате точно къде е тази пластмаса. Имам същият проблем с Кия Соул.