Автор Тема: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г  (Прочетена 21188 пъти)

Vlado kolev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г
« -: Май 22, 2017, 10:15:36 pm »
Здравейте! Обмислям покупката на семеен автомобил (джип) и съм се спрял точно на Киа Соренто. Та ще ми бъде полезно да разбера всичко за този джип, ходова част, двигател, возия, поддръжка, обслужване,плюсове, минуси , какво да гледам при евентуален оглед, всяка една информация би ми била полезна. Предимно ще се кара на асфалт, спрял съм се на джип понеже ще е по-висок (предвид "хубавите ни пътища"), а и зимата си е по-удобно в снега! Благодаря предварително, извинявам се, ако същата тема я има! Поздрави ;D

sotko80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г
« Отговор #1 -: Май 24, 2017, 10:25:05 am »
Здравей,аз също наскоро бях в твоето положение с чуденките и питанките.Зачети темите във форума защото колегите или рядко влизат или не им се пише,но аз ще ти споделя моето мнение.
За мен избора ,беше лесен тъй като твърдо търсех бензинов екземпляр,самото намиране не беше лесно де.
Защо бензин?11 години карах само дизел,но предвид габаритите на въпросния и карането ми(предимно и основно градско) прецених,че разход 12-13 нафта не ми е рентабилен,кеде са 26лв нафта ,къде са 13лв газ,освен,че е наполовина разхода,годишната сметка при пробег 10 000 км сметката е по внушителна в полза на газта,отделно и по-високия данък,прецених,че много ще ми дойде овътрянето.Отделно от разхода въпросния мотор който търсиш не се слави като добър,не заради самия агрегат,а поради факта ,че ги купуваме вече смачкани от каране,а и горивата ни са без качество,а от там и проблемите.Също така за моя избор повлия и това,че дизела е с демпферен маховик,а от там и цената за смяна на съеденител отива 1000лв+,автоматичната скоростна кутия е огромно удобство,но отново факта,че не се знае какъв ще ми е късмета(на колко реално пробег е била преди да стане на 140 000км)ме отдалечи тотално от джипа към който имаш интерес.
Самата поддръжка по ходова час не е скъпа доколкото се запознах с цените по магазините.

Ще ти споделя аз какво взех и какво съм вложил до момента,а ти прецени за себе си какво да търсиш и гледаш.

Kia Sorento 2.4I EX 139к.с  -7800лв
Смяна на ангренаж+масло двигател-около 210лв
Смяна на демпферна шайба+оптяжна ролка на пистов ремък-80лв
Монтаж на ГИ,профилактика на климатик,полиране на фарове-1100лв.
Външна дръжка на задна дясна врата-25лв
Цените са с ТО и труд от моя страна.

Засега това са ми вложенията като не съм включил първоначалната регистрация,защото предполагам си наясно.
Предстои да обслужа с нови масла за да съм наясно със състоянието на джипчето,раздатка,кутия,дифове.Както и закупуването и монтаж на странични степенки,че хлапетата трудно се катерят ,та и за тях 400лв.

Ако мога с още нещо да съм ти полезен питай.
« Последна редакция: Май 24, 2017, 10:36:10 am от sotko80 »

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г
« Отговор #2 -: Май 24, 2017, 11:08:08 am »
Здравей!
Отговори на въпросите ти има в различните теми. Просто трябва да се разровиш и четеш. Прегладай и другия форум, където си пуснал тема. Не очаквай някой да ти напише сбито това, което го има в 20 и повече теми. Още повече, че всяка трета тема е като твоята.

drago9

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г
« Отговор #3 -: Май 25, 2017, 07:01:34 pm »
Привет Колега,от 2 години карам Соренто 2.5CRDI 140 p.h.За дтези години има навъртяни 52000км.За тези км има смяна на масло тампони на задна и предна ст.щанга-4х4.60лв. Каре преден кардан 30лв. Термостат -90лв+труд.Това са цени на КМБ-Киа Моторс.Абсолюрно нищо друго несъм правил по автомобила.Автоматик 5ск.Масло ще се сменя скоро. Мисля че беше около 200лв всичко в КМБ.Много съм доволен от колата дори и извън пътя когато я карам.Доста често се случва.
Поздрави Драго

tyanko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г
« Отговор #4 -: Май 27, 2017, 12:22:06 am »
Привет,
Много добър проходим и надежден автомобил!!!
Но няма лоши МПС-та, има лоши стопани!!!
Има  много полезни съвети как да избереш читав екземпляр!
Успех с покупката и безаварийно!!!

aladin

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2021, 12:26:54 pm »
Как се върти разхода за 2.5 дизел 140 к.с. за Софийко каране и извънградско, до морето например.