Автор Тема: Киа Венга  (Прочетена 87022 пъти)

freelanders

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Киа Венга
« Отговор #45 -: Юни 29, 2013, 01:37:56 pm »
Направи ли нещо с дневните светлини?

giimi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
  • Venga 1,6 16 v CRDi 115 кс EX
Re: Киа Венга
« Отговор #46 -: Август 08, 2013, 10:11:15 pm »
ДВД с навигация намерих много добри - http://www.alibaba.com/product-gs/1155149968/Car_S100_Autoradio_for_KIA_ceed.html
Парктроник предлагат КИА, но ми се видя малко скъп за момента. Но понеже нямам проблеми с паркиране назад на огледала, засега не е спешно.
Дневните светлини най-много ме привличат, но не мога да намеря сервиз за автоелектроника който да направи следното:
Лостчето за светлините се оставя в положение AUTO. Запалваме двигателя. Ако е денем, светват само Дневните светлини. Ако е нощем, светват късите светлини. Когато датчика за светлини установи промяна във външното осветление, колата сама превключва - при настъпване на нощ, гаси дневните, пали късите и обратно-когато стане светло, гаси късите и включва Дневните.  Тогава забравяш за светлини и за КАТ - винаги си с точни светлини! 
Иначе на пазара хардуер (LED дневни светлини) колкото искаш. Но правилния монтаж!  Продължавам да търся инженер!

giimi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
  • Venga 1,6 16 v CRDi 115 кс EX
Re: Киа Венга
« Отговор #47 -: Август 08, 2013, 10:24:00 pm »
Гледам нещо темата замряла. Но по повод втория рожден ден на нашата Венга - малко отчет. За две години-41 хиляди километра. Среден разход на гориво-5 литра/100 дизел. Карам преимуществено на къси междуградски и градско. Дълги маршрути - един път месечно. Към момента никакви технически проблеми. Минах на ТО3  на 49-я месец от старта, на 43 хил. км. Смяна на масло и всички филтри. Оглед  и тест на окачване, спирачки, двигател. Всичко е ОК. Предни спирачки - 50% изхабяване. Ще изкарат още поне 30 хиляди. Задните-почти нови. Даже оригиналните летни гуми Континентал имат още хляб. Зимата ползвам зимни.  Досега единствено е ремонтиран (подменен) лагер на предно колело. Единствена забележка към модела е пластмасата на таблото. Можело е да сложат една степен по-мека пластмаса и моделът щеше да е убиец по отношение качество-комфорт-цена!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Киа Венга
« Отговор #48 -: Август 09, 2013, 09:59:54 am »
Нямам венга, но да се изкажа по схемата "на всяко гърне - меродия":

Лостчето за светлините се оставя в положение AUTO. Запалваме двигателя. Ако е денем, светват само Дневните светлини. Ако е нощем, светват късите светлини. Когато датчика за светлини установи промяна във външното осветление, колата сама превключва - при настъпване на нощ, гаси дневните, пали късите и обратно-когато стане светло, гаси късите и включва Дневните.
Много е лесно да се вземе едно реле с нормално затворен контакт и да пуснеш дневните светлини през него, а сигнал за спиране да вземеш от габаритите примерно. Дори може да не гасиш дневните а само да ги димваш (намаляваш силата им) - както си решиш. Проблема на това свързване е, че ще светят винаги, а не само на ауто, както ти искаш. За да работи само при ауто ще трябва да се взима сигнал и от лосчето за фаровете и това хич не ти го препоръчвам (бъзикане толкова дълбоко по ел. инсталацията).

Иначе поздравление за безпроблемного ползване на венгата. Ние също много я гледахме (венгата) за жена ми, но в крайна сметка се отказахме точно защото дори в най-виското ниво таблото си е пластмасово а цената вече отлиташе здраво нагоре и се спряхме на друга марка (пак пластмасово табло, но цена почти наполовина).

freelanders

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Киа Венга
« Отговор #49 -: Септември 08, 2013, 02:39:30 pm »
Аз моята Киа я продадох на 80хил км на около 2год. За това време 2 пъти ми се прецакаха и двете предни ел стъкла - вярно просто бяха излезли от водачите, но е много дразнещо.
Друго нещо дразнещо, което го пишеше и в продължителния тест на Аутобилд - лака на пластмасите на задните врати се напука.
Отвратителни къси светлини, които се подобриха малко с ксенон и реално пълна липса на дълги светлини.
Колана на пътника до водача не се прибираше добре.
Накладки и аз имах доста.
Поддръжката извън Киа е изключителна евтина - въздушен филтър 8лв, горивен филтър 29лв, поленов с активен въглен 22(!)лв. Препоръчвам да слагате Кастрол 0в40 - става по-тих двигателя.

Допълних фреон преди 2-3месеца - около 100гр, но осезаемо се усети.

За дневни светлини - Авител.
« Последна редакция: Септември 08, 2013, 02:41:05 pm от freelanders »

ivanbankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Киа Венга
« Отговор #50 -: Януари 23, 2014, 03:34:53 pm »
.... 2 пъти ми се прецакаха и двете предни ел стъкла - вярно просто бяха излезли от водачите......
Здравейте момчета. Повече от три години жената търкаля колата без абсолютно никакви проблеми, но от скоро едното предно ел. стъкло прави някакви номера, на 5-10 см. преди да се затвори се изкълчва на пред  и без помощ неще да стигне до горе. Та въпроса ми е лесно ли се сваля кората на вратата , дали няма някакви по-специални чалъми и има ли опасност да строша нещо без да искам. Благодаря предварително

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа Венга
« Отговор #51 -: Януари 24, 2014, 01:55:44 am »
би трябвало корите на вратите да са с щипки, внимавай да не ги счупиш
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Киа Венга
« Отговор #52 -: Януари 24, 2014, 09:16:41 am »
Тази 3 годишна венга не е ли още в гаранция или не ви се занимава със сервиза?
Иначе по темата - не знам как се отваря врата.

ivanbankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Киа Венга
« Отговор #53 -: Януари 24, 2014, 11:56:08 am »
Ами май не е в гаранция вече, защото нямаше кой да следи за смяната на маслото и условието "2 години или 15000 км." не беше спазено. Колата на 2 години беше на 9000 км. сега е на 18000.  Един познат в шоорума ми обясни, че заради това закъснение от няколко месеца най-вероятно е отпаднала от системата за гаранционно обслужване. Тъй и не съм проверил дали е така. Както и да е, то човек се учи цял живот, някой по лесния, други по трудния начин.
Та .... кората я свалих сравнително лесно, но от вътре се оказа още една ламарина, затваряща цялата врата, свалих и нейните десетина болта и дотам. Отлепя се 1-2 см. колкото да се види, че за нея са хванати релсите по които върви джама  и повече неще. Явно трябва да се разглобява още нещо, но мен ме достраша да не направя някоя беля :o Между другото, след въпросното разглобяване и сглобяване стъклото взе да се вдига почти безпроблемно, но в последния момент преди да се затвори напълно се чува едно обезпокоително изщракване, та явно ще се ходи по майстори. И така ....

giimi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
  • Venga 1,6 16 v CRDi 115 кс EX
Re: Киа Венга
« Отговор #54 -: Май 06, 2014, 09:38:12 am »
Скоро ще навършим 3 години с нашата Венга и 60 хил. км. До сега всичко е ОК. Много подценен модел. Наскоро ползвах служебно Сеед и Ауди 4.  Чувствах се ужасно некомфортно.   Много съм доволен от двигателя и скоростната кутия.  Изключително пъргав дизел и много приличен разход на гориво. Достигал съм 4,1 л/100 км. за трасето София-В.Търново. Е, разбира се при спазване на всички знаци по пътя.  Който иска по-луксозно изпълнение, имаше в залата на КИА на Цариградско шосе - вариант Спорт. Нашата е средния клас - почти всички екстри, без кожени седалки, старт/стоп и панорамен покрив. За три години не отбелязвам видимо остаряване нито по интериора нито по екстериора. Е, за това роля има и пазенето и редовната хигиена. Успех на колегите!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа Венга
« Отговор #55 -: Май 10, 2014, 04:00:49 pm »
В Италия карат доста Венга :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ivaieu

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Киа Венга
« Отговор #56 -: Май 20, 2014, 09:37:22 pm »
Здравейте,
Търся си кола, и засега като че ли се спирам на Венга,
но преди да направя тази стъпка, бих искала да ви попитам (имайки предвид, че имате Венги):
- колко ви харчи градско в София, и колко извън градско
- сигурна ли е през зимата, за нашата зима, или се хлъзга и залита, например стабилно ли е усещането при качване към Витоша през Драгалевци
- става ли за по екстремни преходи или да се качиш на високо в планината по черен път, т.н.
- доволни ли сте от стабилизиращите системи и сигурността, която предлага?

Ще съм благодарна на коментарите ви!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа Венга
« Отговор #57 -: Май 21, 2014, 12:59:28 am »
Здравейте,
Търся си кола, и засега като че ли се спирам на Венга,
но преди да направя тази стъпка, бих искала да ви попитам (имайки предвид, че имате Венги):
- колко ви харчи градско в София, и колко извън градско
- сигурна ли е през зимата, за нашата зима, или се хлъзга и залита, например стабилно ли е усещането при качване към Витоша през Драгалевци
- става ли за по екстремни преходи или да се качиш на високо в планината по черен път, т.н.
- доволни ли сте от стабилизиращите системи и сигурността, която предлага?

Ще съм благодарна на коментарите ви!

Здравей колега,

колата не случайно я карат из Европа доста.
Първото е, че това е кола, която е супер мултифункционална. още повече, че е висока почти като suv.
двигателите, които се предлагат са достатъчни за купето.
стабилизиращите системи до момента не са се включвали .. кара се зиме, лете.
както всяка кола, зимата трябва да имаш хубави гуми и плавно подаване на газ, особено при тръгване :)




Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ivaieu

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Киа Венга
« Отговор #58 -: Май 21, 2014, 08:57:09 pm »
Така, това ясно,
а колко ти харчи твоята градско в София (ръчни скорости),

също се чудя дали да взема двигател 1.4 90 коня или 1.6 - 115 кончета?

Има една нова почти нова на 20.000км,и на добра цена, дали нова или тази? Все пак новото си е ново, нали така?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа Венга
« Отговор #59 -: Май 22, 2014, 02:08:32 pm »
моята е автоматик и в града харчи около 9 бензин.
дизела с ръчни със сигурност ще е икономичен, още повече имаш индикация за смяна на предавката.
за 90 или 115 коня според мен трябва да помислиш за данъка - в единия вариант ще си под 200лв, в другия над 300лв
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT