Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Sorento / Sorento 3 2016 2.2 EBP
« Последна публикация от Mario 83 - Днес в 01:38:27 pm »
Здравейте колеги. От доста време имам проблем с електрическата ръчна и чак сега намерих време да проверя проблема и май се оказа, че е изгорял модула. Знам, че струват майка си и баща си търся съвет или помощ как да го оправя този проблем защото спирам на наклонена улица и яко товари автомата и ме е страх да не го прецакам. Някакъв алтернативен вариант или рециклиране на този модул ако някой знае нещо.
Благодаря
2
Carens / Re: Kia Carens 1.6i-136кс.
« Последна публикация от rmk - Април 15, 2024, 06:41:11 pm »
Това, което се случва с тези мотори е, че започват да си харчат масло (което позапушва катализатора).
Ако не ви притеснява, че не е много динамичен когато колата е натоварена и сте ок да си доливате масло реално може да си я купите колата.
3
Carens / Re: Kia Carens 1.6i-136кс.
« Последна публикация от Iva - Април 15, 2024, 06:33:31 pm »
Здравейте,

Сърдечно благодаря за отговора! На етикета с описанието на автомобила пишеше 1,6 GDI, но наистина не видях под капака какво има.
Иначе търсим бензин с малък мотор, защото ежедневно ще се кара в София на къси разстояния (до детската градина и обратно, като аз работя от вкъщи) и 2, 3 пъти годишно на по-подълги - при почивки, когато в нея ще трябва да се поберем 2-ма възрастни, един тийнеджър, едно бебе и едно куче дребна порода.

Тогава ще отида с мъжа ми до автокъщата да говорим с продавача, а и ще търсим и други варинати.
Още веднъж благодаря!
4
Carens / Re: Kia Carens 1.6i-136кс.
« Последна публикация от rmk - Април 15, 2024, 06:01:12 pm »
Здравейте,
В това мнение се изказах за двигателя 1.6 бензин, като се опитах до колкото можах и да се аргументирам:
https://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,4661.msg51836.html#msg51836

Не виждам снимки на самия двигател в обявата, а е написано "1.6i". Ако двигателят е "1.6 MPI" - не съм много запознат с него.
Ако обаче е "1.6 GDI" ви съветвам да НЕ го купувате, като отново ще се аргументирам защо.
Най-добре пипитайте продавача, кой мотор е или да ви прати снимки с вдигнат преден капак за да се разбере.

От написаното разбирам, че търсите семейна кола - представям си кола в която ще се качите 3-4 човека и багаж и ще пътувате дълго.
Двигателят 1.6 е доста слаб за това купе и пътуването (особено изпреварване или изкачване) ще е голяма мъка.
От друга страна (според мен) дългите преходи (продлжителната работа без гасене) в крайна сметка довежда до проблеми с него.
Единствено бих оправдал закупуването на автомобил с такъв двигател ако ще се кара САМО градско и на къси разстояния.

Това е само мое мнение, ако искате поразпитайте и на други места.
5
Carens / Kia Carens 1.6i-136кс.
« Последна публикация от Iva - Април 15, 2024, 01:34:10 pm »
Здравейте,
В процеса на търсене на следващата ни семейна кола, след като се нагледах на Дачии Дъстър и Нисани Кашкай, днес видях една прекрасна Kia Carens 1.6i-136кс, 2014, бензин на 165000 км в Любо-кар и се влюбих в нея.
На пръв поглед наистина много ми хареса, но се зачудих, защо е толкова евтина, като други Карънс от същата година и километри са с 10к лв по-скъпи. Притеснението идва и от там, че не знам нищо за марката, освен че е като Hyundai. Но дали моторът им е читав и какви проблеми мога да очаквам, както и къде в София да търся добър монтьор за Киа, са ми големите въпросителни. Бюджетът ми е около 15к лв.
Ако можете да ми дадете мнение и насоки, ще съм ви страшно благодарна!   heart

Ето и линк към обявата:  https://www.mobile.bg/obiava-11697449139136729-kia-carens-1-6i-136ks

8
Sportage / Re: Цени и обслужване на Sportage
« Последна публикация от g.todorov.g - Април 13, 2024, 09:24:59 pm »
Преди няколко дни попитах в Кия - Велико Търново за обслужване на двигателно масло и всички филтри и поисках да ми върнат отговор за това кое колко струва...Еми отказах се от тях за момента , да .. оторизиран сервиз на КИЯ е , но цената ме втрещи , общо 650 лв ми поискаха, а аз днес общо за 320 лв (масло, филтри и работа на майстори) колата си я взех днес готова... Може ли да слагат 200 - 300 лв за едно елементарно обслужване , което става за 1 час максимум работа... не че не мога да ги дам парите , но просто предпочитам да сменя и други неща по джипа , отколкото да им давам точно на тях пари за това елементарно обслужване.Ако бях поискал и обслужване и на автоматичната скоростна кутия и на диференциала сигурно щяха да ми кажат 1500-2000 лв .. за кола 2012 година айде стига .. :)
9
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от g.todorov.g - Април 13, 2024, 09:20:49 pm »
Колеги, моля за съвет и за маслото на автоматичната скоростна кутия и за маслото на диференциала , гледам на колегата по-горе , където е пратил , но там пише 4WD , а уж спортиджа са AWD , дали има значение това? Пратете какво точно масло сложихте на автоматичната кутия и на диференциала ?
10
Купува / Търся климатичен компресор за Kia Proceed 2019 GT
« Последна публикация от potntlyes - Април 13, 2024, 11:59:20 am »
Привет,
Поради проблеми и износване на съединителя на компресора е време да си търся такъв. Ако някой има работещ компресор цял за Kia Proceed GT 2019 бензин, нека ми пише.
Благодаря.
Страници: [1] 2 3 ... 10