Автор Тема: Страно мигане на светлините на таблото  (Прочетена 3412 пъти)

aris

• Spammer
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Страно мигане на светлините на таблото
« -: Декември 12, 2009, 08:06:19 pm »
Вчера на път няколко пъти докато имах включени късите и дългите светлини с климатика почна осветлението на таблото да ми мига няколко пъти.Какво може да е то? Да не е натоварване на електро уредите заради ксенона? Преди не го правеше

tosco

• Spammer
  • Публикации: 940
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #1 -: Декември 12, 2009, 08:15:47 pm »
Едва ли е от ксеноня, при ксенон харченето на ток е минимално след като запали

aris

• Spammer
« Отговор #2 -: Декември 12, 2009, 08:18:30 pm »
Е кво му е тогава преди не го правеше.Незнам кво да кажа на сервиза като ходя защото не го прави винаги и пак май ще се расправям с тех освен ако не остана на пътия или да чакам да стане по зле  :-\

smirn0ff

• Master of KIA
  • Публикации: 1694
  • Шеф диригент
    • LKND Inspire LTD
« Отговор #3 -: Декември 13, 2009, 05:57:13 pm »
и на мен ми го направи това преди седмица, забелязах че фаровете си бяха включени само светлините на таблото премигаха
Hyundai Genesis 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

• Експерт
  • Публикации: 423
« Отговор #4 -: Декември 14, 2009, 11:44:36 am »
писано е по темата някъде,но да знаетече в сервиза го оправят.появи ми се няколко месеца след като купих колата но еднократно.след година се случи в рамките на 5 мин.да присветва поне 5-6 пъти(цъка като прекъсвач) и тогава споделих проблема в сервиза.казаха че е отстранен.интересно но след година (на скоро) отново присветна веднъж и пак в сервиза потвърдиха че проблема е отстранен.

v_d

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #5 -: Декември 24, 2009, 02:40:28 pm »
абсолютно същият проблем, при преминаване на неравности на пътя, започва да мига като мигач - цялото табло. отодох в сервиза.оказало се разхлабена букса. така и предполагах. времето ще покаже дали е така.

Митето

• Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • Публикации: 5711
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
« Отговор #6 -: Декември 24, 2009, 04:07:48 pm »
абсолютно същият проблем, при преминаване на неравности на пътя, започва да мига като мигач - цялото табло. отодох в сервиза.оказало се разхлабена букса. така и предполагах. времето ще покаже дали е така.
букса на кое?
Табло?
Акумулатор?
Алтернатор?

aris

• Spammer
« Отговор #7 -: Декември 24, 2009, 11:16:52 pm »
Мен вече не го прави.Но чакам да се появи пак и вече ще отида до Сервиза!

v_d

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #8 -: Декември 25, 2009, 10:27:52 pm »
 Предполагам букса на таблото,  тъй като нямам други проблеми с колата. карам като твоя сиид.

jorko.b67

• Почетен член
  • Master of KIA
  • Публикации: 1869
« Отговор #9 -: Декември 27, 2009, 04:25:11 pm »
Здравейте колеги - на всички ви честитя Коледа и Ви желая здраве и щастие !!!
Сега по проблема - не се притеснявайте  - проблема е в една трикрака букса под волана - явно заводски си е проблема, защото и при мен го имаше още в началото на далечната 2008г. ... Няма нищо страшно , но е малко подтискащо... А и ако го види някой от друг форум...В сервиза колата ми престоя около 1,5ч. и от тогава всичко си е О.К.

vasko

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #10 -: Юли 04, 2010, 10:41:40 pm »
Здравейте. И аз съм със същият проблем. При мен се е появявал досега три пъти, само че винаги след проливен дъжд, и при всичките случаи колата беше паркирана. Ефектите:
 - Първият път не светеше таблото, но не му обърнах внимание, защото беше през деня и някак си не ми направи веднага впечатление. За фаровете, не знам дали работеха (аз карам винаги на фарове), пак заради дневната светлина. След 5-6 мин. каране, таблото започна да светва и загасва, като се чуваше и чукане на реле. След около още 15 мин. всичко си светна, и близо година не съм имал подобен проблем.
 - Вторият път беше преди около месец и половина, пак след проливен дъжд. Тръгвам си от работа, паля колата и ... няма фарове, само габарити. Запалих колата, оставих я да поработи малко на място - единият фар светна, другият не. Чукнах втория леко - и той светна.
 - третият път беше преди 4-5 дни, пак като си тръгвам от работа, натискам копчето на дистанционното, ключалките на вратите изщракаха, мигачите обаче не светват. Влизам в колата, която и лампа да свети - като дискотека. На контакт - още по голяма дискотека. Резултатът - изхабен акумулатор и една изгоряла лампа за късите.

Записах я за сервиз и като ми казаха "елате във Вторник" се замислих, както пътуваме не рядко късно вечер, и вали, и ако ми изчезнат така светлините в движение, ...   >:(  silen  devil - "елате във Вторник".
Тия дефекти нетрябва ли да се профилактират при редовните прегледи, вече два пъти съм ходил на такъв.