Автор Тема: Кой двигател да избера?  (Прочетена 43189 пъти)

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #30 -: Август 18, 2012, 09:24:39 am »
Здрасти на всички.
В петък най-накрая минах през КМБ и видях на живо RIO-то  ;D
Беше бяло с ниво на оборудване L, двигател 1.4 CVVT. Неможах да го разгледам подробно (забрави за тест драив), защото колата беше подготвена за издаване. Малко сконфуз се получи, защото докато я разглеждахме, дойде гордия собственик на колата за да си я получи silen
Честитих му придобивката и се надявам да не се е вкиснал, защото му разглеждахме колата  ok
От КМБ обещаха следващата седмица (разбирай по- следващата) да има налична KIA RIO EX  в шоу рума в Студентски град, както и за тест драив.
Пак ще се ходи до там bye

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #31 -: Септември 06, 2012, 04:18:22 pm »
Здравейте колеги!И аз съм хвърлил сериозно око на РИО-то но се чудя между 1.2 и 1.4 мотора!Може ли някой да сподели впечатления от двата мотора!Колата я купувам за жена ми,ще се кара основно в града и разхода е водещ критерий.Ако разликата е половин литър на 100 км не си заслужава да се прави компромис със еластичността на колата,която със сигурност е по добра при 1.4.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #32 -: Септември 06, 2012, 04:49:03 pm »
Здравей,
хубаво е, че се увеличаваме  ;D

Мисля, че във форума има само един човек с 1.2 бензин, повечето са с 1.4. Гледайки разходите по-долу, а и сам ще се убедиш, че разлика няма или ще е минимална, може би тя ще бъде само в по-високия данък на 1.4.
Ако се спреш на бензина, независимо кой двигател вземи си и ISG, която може да ти спести до 1л в градско шофиране.

1.2 бензин
6.65 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/511343.html
6.35 (междуградско) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/503227.html
6.23 (междуградско-градско) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/506901.html
6.50 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/502790.html
1.4 бензин
6.55 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/490234.html
6.72 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/501625.html
6.72 (магистрала-градско) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/514477.html

1.1 дизел
4.43 (магистрала-градско) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/514825.html
4.91 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/488454.html
1.4 дизел
5.08 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/483717.html
6.32 (междуградско-градско) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/520576.html
5.25 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/519805.html
4.99 (смесено) - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/490641.html
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 05:02:00 pm от coolman_kk »

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #33 -: Септември 06, 2012, 09:55:02 pm »
  Добре,а какво е ASG?Колата ще я кара основно жена ми,но все пак сме 4 членно семействп и все понякога ще се налага да се качим в нея и четиримата и 1.2 ми се струва че ще дойде слабичко...!Иначе наистина този данък е доста неприятен-ама то в БГ кое ли е нормално-че това-купуваш си нова кола,екологична и т.н и вместо да те стимулират с по нисък данук като в цял свят те жулят през коленете!Отплеснах се!Няма ли някой от Варна да обсадим колата на по бира в нейно присъствие?!

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #34 -: Септември 06, 2012, 11:03:12 pm »
ISG - Idle Stop & Go
е система която при спрял автомобил гаси двигателя (например на светофар или в задръстване). При натискане на съединител или отпускане на спирачката го стартира.
През времето в което двигателя е спрял за всички уреди в колата (осветление,радио,климатик и т.н.) се грижи един кондензатор, който пък се зарежда докато шофираш.

Системата може да се включва/изключва от бутон.

Това е накратко  :-*
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 11:07:06 pm от coolman_kk »

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #35 -: Септември 07, 2012, 09:22:16 am »
  Да,старт стопа ще е екстра която ще си поръчам най-вероятно!Жена ми иска система против изпотяване на стъклата,защото на сегашната ни кола като запалим зимата и се запотяват и минава едно 10 мин да се размразят и се чудя как да я убедя че не е толкова необходимо...А какви са тия зверски чакания по 2 месеца  нагоре....!За всички модификации ли е така!   

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #36 -: Септември 07, 2012, 09:49:33 am »
Изпотяването може да е от много други фактори - стар поленов филтър, теч на антифриз в купето, неизползване на климатика, който главната му финкция е да изсушава въздуха и т.н. Ако е дизел пък парното му идва докато стигнеш до работното си място, освен ако няма допълнителна печка.

А тази система за която говориш, представлява сензор на предното стъкло и когато усети някаква влажност просто пуска климатроника  :-*
Относно чакането, чака се... в цяла Европа е така. Може би защото производството е в Корея, но като чета и за Sportage чакат доста, въпреки, че производството му е в Словакия. Може би и производството се повиши и това бави поръчките, защото KIA има близо 20% увеличение в световен мащаб.
Най-добре е да питаш дилъра кой цвят и кое оборудване ще дойде най-бързо.
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 09:53:33 am от coolman_kk »

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #37 -: Септември 07, 2012, 07:29:02 pm »
ю Аз РИО то го гледах още март месец в нет-а но като отидох в КИА Варна я нямаше  налична. Очакваха я края на април.После имах други  ангажименти и така до сега.В момента съм на почивка и използвам време то на релакс за проучване и събиране на  информация.Другата седмица като се прибера във Варна веднага ще отида до КИА да видя какво ще ми кажат.Вчера,минавайки през Елена видяхме едно РИО и жена  ми просто се влюби в колата,
    Решил съм да е второто ниво с  парктроник и старт/стоп!Дано не ми кажат 2 месеца че ще полудея.....

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #38 -: Септември 07, 2012, 08:33:35 pm »
Според мен няма как да стане по-малко от 2 месеца, освен ако не е налична колата.
Тя само месец пътува от Корея и още толкова докато отправят документите тук.

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #39 -: Септември 07, 2012, 10:27:25 pm »
   За превоза ми е ясно,защото точно това работя,ама какво ги оправят тия документи тука цял месец тука не знам...!!!Март месец гледахме за Piccanto,пак за жена ми,и имаха дори отстъпка за налични коли имаше!Сега пак се надявах да има налични и да не чакам,че аз като се знам искам да отида в КИА и да си тръгна с нея...:-)Теб шапка ти свалям на търпението да я чакаш тази кола 5 месеца....

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #40 -: Септември 07, 2012, 10:51:25 pm »
Калявам се  rofl
В момента имам 3 коли и ми е все тая  rofl Може би затова ми е по-лесно.
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 11:22:32 pm от coolman_kk »

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #41 -: Септември 07, 2012, 11:13:30 pm »
  Абе и аз не ходя пеш,ама нали знаеш как понякога детското нетърпение напира в мъжката душа %)Направо се побърквам да чакам....а 5 месеца...!

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #42 -: Септември 10, 2012, 03:31:41 pm »
  Да,старт стопа ще е екстра която ще си поръчам най-вероятно!Жена ми иска система против изпотяване на стъклата,защото на сегашната ни кола като запалим зимата и се запотяват и минава едно 10 мин да се размразят и се чудя как да я убедя че не е толкова необходимо...А какви са тия зверски чакания по 2 месеца  нагоре....!За всички модификации ли е така!   
Извинявам се за късното включване ;D
Относно изпотяването на стъклата системата Старт -Стоп няма как да ти помогне. Както казва coolman_kk
то най-вероятно е причинено от други фактори: -клапата на рециркулиращия въздух например, ако въздуха рециркулира в купето, влагата се акумулира там и стъклата се замъгляват. Същия ефект се постига и от задръстен полен филтър(плюс кофти ухания :))
Решението на този проблем го дава климатроника, но трябва да го пуснеш в режим AUTO. Той най-напред осушава постъпващия въздух чрез хладилния си цикъл, а после го подгрява до зададената стойност. През зимата, влажноста на въздуха не е голяма (Варна и Бургас са изключения ;D) и така цикъла не е чак толкова енергоемък колкото изглежда на теория.
Някои автомобилопроизводители, като FORD например инсталират срещу доплащане ел.подгреватели и на предното стъкло, което автоматично премахва замъгляването подобно на задното такова, но все пак остават и страничните стъкла :o Това си е полезна екстричка за заледено предно стъкло, но пак не са го донаправили като хората, защото остава една 5 сантиметрова рамка от стъклото която не се размразява(защото реотаните не стигат до там) която много ефективно скапва перата на чистачките :)

Jouzzin

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #43 -: Септември 10, 2012, 05:37:39 pm »
   Колега,Благодаря за отговора!Вси1ко това ми е ясно,и реното ми е с климатроник,всичко си работи,обаче изпоти ли се отиват едни 5 мин чакане докато се отопли!Това се случва само зимата разбира се.Според мен влагата просто замръзва по стъклото и докато го отопли да го размрази...!Решено е де,тази екстра отпада от РИО то!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Кой двигател да избера?
« Отговор #44 -: Септември 10, 2012, 07:48:16 pm »
ю Аз РИО то го гледах още март месец в нет-а но като отидох в КИА Варна я нямаше  налична. Очакваха я края на април.После имах други  ангажименти и така до сега.В момента съм на почивка и използвам време то на релакс за проучване и събиране на  информация.Другата седмица като се прибера във Варна веднага ще отида до КИА да видя какво ще ми кажат.Вчера,минавайки през Елена видяхме едно РИО и жена  ми просто се влюби в колата,
    Решил съм да е второто ниво с  парктроник и старт/стоп!Дано не ми кажат 2 месеца че ще полудея.....


 във Варна ги питай има ли цена за превоза от официалния вносител във София -КМБ  защото аз не питах и те цената я жулнали в тази на колата а във сайта на КМБ цената е с 300 и кусур лева по-ниска.ето ти сайта на варненския дилър     http://kiavarna.com/Models/Rio/prices.html    и направи сравнение със сайта на КМБ и в двата варианта не се включва нищо доъплнително като екстра-боя металик,затъмнени стъкла,парктроници  т.н. а разликата в цната си я има.Отиди в друг сервиз примерно в Бургас и оттам си я вземи за да не им правиш кефа на тия тарикати че и не обявиха предварително че слагат транспорт когато вземахме сиид-а а после като се поразрових видях как са ме прецакали в рзултат на което за компенсация получих потъмнени стъкла
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)