Автор Тема: KIA Sportage IV (2016)  (Прочетена 31142 пъти)

Chiro

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #150 -: Юни 09, 2019, 09:22:34 pm »
Колеги вече завъртях към 18 000 км и за сега съм доволен, разхода е от 6 до 7,5 зависи колко ми е тежък крака, но при нормално каране 6,5-6,7 . Което е ок за автоматик с 4х4 . За магистрала е много приятна макар, че е сув не измаря и е доста тиха с летните гуми (Hankook ventus s 1 evo 2 suv 245 45 R19 ) препоръчвам ги горещо, уникални гуми! Не е спортист, но в спорт режим става приятно пъргава за своите 136 коня. Прави ми впечатление, че след 15 000 км. Започна да се форсира повече при подаване на газ да става по отзивчива и да изпълва почти до край оборотомера при кикдаун. Може би защото я карам вече предимно аз кутията се адаптира на моето каране, което е определено по спортно от това на жена ми, а може би има някакви защити да не се форсира пределно в началните километри преди да се разработи..   Обаче имам проблем колата започва да сърца при скорост до 80-90 километра се чува скърцане като при свирещи спирачки , при по висока скорост затварям прозорците и не чувам нищо .. не е постоянно, при лек завой на ляво е по отчетливо, понякога го няма.. при натискане на спирачка изчезва.. при спиране до 0 пак се чува вече сигурно от спирачките.. ходих на сервиз, отваряхя апаратите смазваха нещо накладкште, казаха ми, че спирачките са ок и апаратите не затягат, уверяват ме, че на колата всичко й е наред. Аз чувам, обаче това скърцане и дори жена ми казва, че като се прибирам ме познава по скърцането.. след не дълго време се пребирам към България и ще й навъртим 5,6 000 км. Дано нямам проблеми по пътя с това скърцане... Някой с подобен проблем?
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 09:51:26 pm от Chiro »

nikchov

• Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #151 -: Юни 14, 2019, 08:28:44 pm »
Здравейте ,Колеги!

Тази седмица минах второто обслужване на 60 000 км. ,всичко си е ОК ,като единствено са ми написали
като отметка ,че летните ми гуми се доближават до своя край(което и аз си го виждам де)  та сега дилемата ми е
какви да взема.До момента  съм с Континентал но  сега се замислям за друга марка .двуомя се между Nokian Hakka Blue 2,
и Michelin  CrossClimate.Искам да ви попитам  по специално за този Мишелин ...това което ме разубеждава за него е ,че
е нещо като всесезонна (лятна гума със сертификат и за зимна).Въпросът ми е ако някой е карал или кара с такива да изкаже мнение.
Гумите ще ги ползвам само за летни,зимните ми са Goodyear с шипове ,така че целта ми не е да пестя от гуми.Ще се радвам на всяко мнение ,на
колеги които имат преки впечатления от тези гуми!
Благодаря предварително!