Анкета

Кое масло бихте израли от изброените?

Castrol Magnatec 5W40
12 (41.4%)
Total Quarz 9000 5W40
6 (20.7%)
Motul 8100 5W40
5 (17.2%)
Rowe Hightec Synt 5W40
2 (6.9%)
Mobil Super 3000 5W40
0 (0%)
Yacoo
4 (13.8%)

Общ брой гласове: 29

Автор Тема: Топ 5 подходящи масла за Ceed & Pro_ceed  (Прочетена 13053 пъти)

Pro style

• VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Топ 5 подходящи масла за Ceed & Pro_ceed
« -: Юни 24, 2011, 03:42:51 pm »
Основната идея на тази тема е, лесно и бързо всеки да се ориентира в избора на най-подходящите масла за двигателя, тъй като на пазара има огромно разнообразие, пък и "фирмените" сервизи не винаги предлагат това, което е най-добро за автомобила и неговата експлоатация.

Нека всеки сподели личните си наблюдения от маслото, с което е в момента, като кратко отбележи предимствата на дадената марка (по-равномерна и тиха работа на ДВГ, по-нисък разход на гориво и др.)

TATI

• Експерт
  • Публикации: 500
Re: Топ 5 подходящи масла за Ceed & Pro_ceed
« Отговор #1 -: Юни 24, 2011, 05:08:41 pm »
Мотул карам на Тойотата от има няма 3 години (6 смени през 7500км) и съм без забележки. Киа-та в момента е с Арал 0в40 и пак нямам забележки. Задължително обаче каквото и масло да купувам, то е оригинално. Кастрол е много трудно да уцелиш оригинално, Мобил също. В нашия форум има един пич, за който е сигурно че са оригинални маслата му.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

mb

• Разбирач ;)
  • Публикации: 201
« Отговор #2 -: Юни 24, 2011, 09:22:20 pm »
в момента съм с Мотул 8100 5W40 - вече e на 12К км и ще си ходи в канала тези дни. принципно свястно масло, но мисля отново да се върна на някакво по-редичко, примерно 0W40, тъй като с това 5W40 отчетох повишение на разхода с около 0,3 л/100 км спрямо предишното ROWE 5W35. Мотула през зимата много бавно се качваше и клапаните тракаха една идея по-дълго по еднакъв маршрут. Лятото също вижда някакъв зор(а може и да си въобразявам) и му отнема доста време да омаже двигателя навсякъде, та да замърка. Когато обаче все пак се размърка кийчето, позволява да се кара доста спокойно с висока средна скорост на извънградско.
С ROWE 5W35 след 7-8К km много трудно или почти хич не успявах да го размъркам. Чак след 150-200 км се усещаше улягането, ама то пък тогава или пристигах или вече нервите ми за нищо не ставаха - не препоръчвам, особено за лятото.
Сега се колебая между Liqui Moly, Repsol или пак ROWE, все синтетични и все 0W40.
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 09:25:37 pm от mb »

Митето

• Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • Публикации: 5682
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
« Отговор #3 -: Юни 24, 2011, 10:53:51 pm »
Пробвайте Yacoo ;D

tosco

• Spammer
  • Публикации: 918
« Отговор #4 -: Юни 25, 2011, 03:03:23 pm »
Yacoo, не е ли за малко по-спортни таратайки от нашите??? write write write

Pro style

• VAG група
  • Експерт
  • *
« Отговор #5 -: Юни 25, 2011, 06:25:55 pm »
Yacco е доста популярно в рали средите, но не познавам хора, които да го използват, т.е. не се знае как се отразява на работата на мотора на нормална кола.

Аз ползвам Тотал и съм доволен, колата работи добре, няма разлика в разхода на гориво, а на по-високи обороти се справя много добре. Няма разлика в работата на мотора лятно и зимно време.
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 06:31:57 pm от Pro style »

Митето

• Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
« Отговор #6 -: Юни 25, 2011, 11:41:04 pm »
Лелей,било само за мотоспорта :)
Пробвайте,ще разберете 8-)

Pro style

• VAG група
  • Експерт
  • *
« Отговор #7 -: Юни 26, 2011, 10:06:39 am »
Лелей,било само за мотоспорта :)
Пробвайте,ще разберете 8-)

Ха-ха, определено не е само за мотоспорта :)
Казах само, че е доста популярно в тези среди. Ако имаш наблюдения от представянето му сподели впечатленията си.

Митето

• Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
« Отговор #8 -: Юни 27, 2011, 10:24:39 am »
над сиида нямам.На другите коли,е повече от добре.На следващата смяна,мисля да го метна и на сиида :)
Ама като знам как се кара колата,маш ще е за следващата година crazy

Pro style

• VAG група
  • Експерт
  • *
« Отговор #9 -: Юни 30, 2011, 06:26:26 pm »
Днес разбрах, че КМБ вече не позволява на локалните дилъри/сервизи да извършват ТО с масло на клиента!

Парадокса е, че Кия Моторс дори нямат собствен сертификат за масла, така както BMW, VW, GM и други.

Към момента ситуацията е такава, че всеки сервиз си работи с масло по негов избор, с одобрението от КМБ София.

В световен мащаб Кия Моторс е избрала за официално масло Total, но незнайно защо в България, централния сервиз, пък и локалните продължават да работят с различни. За пример към момента доколкото имам информация, това са масла от марките Aral, Havoline, Total, Mobil, Rowe... като за последната марка на сайта на производителя е указано, че нормалната употреба на маслото е 15 000 км, но все пак е препоръчително да се смени на 7 500 км!?

В крайна сметка оставам с впечатлението, че не съм си купил нова кола, която се обслужва по единен "международен стандарт", по отношение на ТО и маслото, което се влива в двигателя.

Та задавам си въпроса:
Какво би се случило, ако КМБ решат, че след седмица започват да работят с масла на никому неизвестна рафинерия. Как би постъпил всеки от нас по отношение на избора на масло?

Правейки избора си на масло, всеки от нас се ръководи от това, кое е най-доброто за колата му, без значение от цената която ще заплати за маслото, но излиза, че не е така за самия вносител, защото все повече определящ не е качественият показател и пазарният!!!

mb

• Разбирач ;)
  • Публикации: 201
« Отговор #10 -: Юни 30, 2011, 06:42:24 pm »
а антимонополна комисийка искат ли да видят отвътре?
къде точно ти го обясниха това ново изискване, което не се позовава на стандарти, а на търговски договорки?

Pro style

• VAG група
  • Експерт
  • *
« Отговор #11 -: Юни 30, 2011, 06:54:05 pm »
Лично един от дилърите ми го каза днес. Направо останах  :o

bongo

• Експерт
  • Публикации: 423
« Отговор #12 -: Юли 01, 2011, 10:54:04 am »
Мисля си че при положение, че те поемат гаранцията на автомобила през дадения период имат право да определят и какво масло ще се използва.Това какво на мен или на теб ни харесва и предпочитаме според мен няма значение.Реакцията им да не разрешават ползване на масло от клиента има обяснение и с финансовата страна.

Митето

• Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
« Отговор #13 -: Юли 01, 2011, 11:29:02 am »
ама колега Бонго(от далечно конго :) ) ,прочети пак какво е написал Ники по-нагоре.Киа нямат сертификат за маслото! Имат временни договори с маслодайниците! Приемат най-ниската цена,и работят с нея!
Аз пък не съм съгласен да ми сложат какво да е масло,при полужение,че мога да си взема по-хубаво и скъпо масло,което пък,производителят е тествал вече!
Утре,ако претрол им предложат уникална оферта и я преимат,почнат да налват такова,няма да ти е никак приятно.Нали?!
Тук да припомня и отказването за пръскалката на задната врата от КМБ,с опровержението,че разбираш ли,течноста е виновна!
Жоре,така ли беше?

smirn0ff

• Master of KIA
  • Публикации: 1692
  • Шеф диригент
    • LKND Inspire LTD
« Отговор #14 -: Юли 01, 2011, 11:36:35 am »
ама колега Бонго(от далечно конго :) ) ,прочети пак какво е написал Ники по-нагоре.Киа нямат сертификат за маслото! Имат временни договори с маслодайниците! Приемат най-ниската цена,и работят с нея!
Аз пък не съм съгласен да ми сложат какво да е масло,при полужение,че мога да си взема по-хубаво и скъпо масло,което пък,производителят е тествал вече!
Утре,ако претрол им предложат уникална оферта и я преимат,почнат да налват такова,няма да ти е никак приятно.Нали?!
Тук да припомня и отказването за пръскалката на задната врата от КМБ,с опровержението,че разбираш ли,течноста е виновна!
Жоре,така ли беше?

Да и при мен за пръскалката на предното стъкло беше виновна течността :)
както и да е на мен са ми наливали Кастрол на моя дизел, препоръчителен за Мерцедес дизели ... така поне пишеше на етикета.
Hyundai Genesis 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT